Loading...

JUVELYRINIŲ DIRBINIŲ PRIEŽIŪRA

Nedėvėkite papuošalų duše, vonioje, baseine ar saunoje. Šampūnas ir muilas gali kauptis ant metalinio paviršiaus ir brangakmenių, todėl Jūsų papuošalai atrodys matiniai. Drėgmė nepalankiai veikia tauriuosius metalus. Saugokite, papuošalus nuo drėgmės ir nenešiokite papuošalų labai karštoje aplinkoje, pavyzdžiui, saunoje ar deginantis saulėje.

Buitiniai valikliai gali blukinti arba sugadinti papuošalus. Venkite kontakto su bet kokiomis cheminėmis medžiagomis. Rekomenduojama nenešioti papuošalų atliekant namų ruošos darbus, dirbant sode, sportuojant, gaminant maistą, atliekants valymo darbus ar sportuojant. Visi brangakmeniai yra lengvai pažeidžiami, net deimantas gali skilti ar įtrūkti smūgio atveju. Saugokite papuošalus nuo kietų paviršių, nenumeskite jų ir venkite smūgių. Atminkite, papildoma priežiūra prailgina Jūsų papuošalų tarnavimo laiką!

Rekomenduojama prieš miegą papuošalus nusiimti, norint išvengti netyčinio papuošalų sugadinimo. Miego metu gali nutrūkti grandinėlės ir (ar) sulinkti tvirtinimo atšakos, dėl to galite pamesti papuošalo akmenį.

Taip, kosmetikos priemonės gali pakenkti. Juvelyrinius dirbinius užsidėkite paskutinius, kad ant jų nepatektų losjonai, kvepalai, plaukų lakas ar bet kokia kita kosmetika ar chemikalai, galintys sukelti juvelyrinių dirbinių ilgalaikius defektus, pvz., spalvos pakitimus, dėmes ar blizgesio praradimą. Jei rengiantis papuošalus užsidėsite paskutinius, jie nesikabins už drabužių ir jų nesugadins. Akmenis laikantys rėmeliai, gali lengvai užsikimšti kremu, todėl nešiodami žiedus, nenaudokite losjono.

Nuimdami žiedą visada laikykite jį už juostos, o ne už akmens ar akmenį laikančio rėmelio. Tai padės išlaikyti Jūsų žiedo akmenį saugų ir švarų.

Juvelyrinius dirbinius laikykite atskirai, kad išvengtumėte įbrėžimų ar pažeidimų.
Drėgmė blukina papuošalus. Kad to išvengtumėte, nelaikykite papuošalų dėžutės vonios kambaryje.
Dėl natūralių odos riebalų deimantai, brangakmeniai ir perlai gali blukti. Kuo mažiau lieskite juos jei jų nenešiojate.

Perlai, skirtingai nei daugelis kitų brangakmenių, turi ,,kvėpuoti’’. Laikykite juos lininiame maišelyje.

GLAMIRA dovanų dėžutės skirtos pristatymui ar dovanojimui, tačiau nėra skirtos ilgalaikiam saugojimui. Juvelyrinius dirbinius geriausia laikyti tinkamose medžiagose, atsižvelgiant į jų metalą ir brangakmenius.

Papuošalus su deimantais laikykite atskirai, nes deimantai gali subraižyti kitus papuošalus ir netgi subraižyti vienas kitą.

Švelniai ir reguliariai valykite papuošalus, kad pašalintumėte riebalus, dulkes ar nešvarumus. Jei reikia, naudokite švelnų muilą ir vandenį bei minkštą skudurėlį. Būtinai nusausinkite papuošalus ir palaukite, kol papuošalai visiškai išdžius, prieš padėdami juos atgal į dėžutę/maišelį.

Kai kuriuose juvelyrinių dirbinių valikliuose gali būti abrazyvų, kurie gali būti per stiprūs Jūsų papuošalams. Taip pat, ne visi valikliai tinka visų tipų metalams ir brangakmeniams. Saugiausias papuošalų valymo būdas – švelnus muilas ir labai minkšta šluostė ar šepetėlis.

Jei nešvarumus sunku pašalinti, pamirkykite papuošalus švariame vandenyje 5–10 minučių. Atminkite, kad šis metodas neturėtų būti naudojamas juvelyriniams dirbiniams su perlais arba su drėgmei jautriomis medžiagomis, pvz.: mediniams papuošalams valyti.

Internete galite rasti naudingos informacijos, tačiau įsitikinkite, kad ji yra iš patikimų šaltinių ir atminkite, kad valymo būdai, kuriuos galite rasti, gali būti skirti papuošalams be akmenų. Metalo valymo metodai papuošalams su deimantais, brangakmeniais ir perlais gali smarkiai sugadinti papuošalus.

Nerekomenduojame naudoti ultragarsinių ar garų valiklių, nes jie netinka daugeliui papuošalų su brangakmeniais ir perlais. Kiekvieno papuošalo dalis turi būti prižiūrima, atsižvelgiant į jo savybes.

Auksas yra minkštas metalas ir tai yra pagrindinė priežastis, kodėl jis maišomas su kitais metalais gaminant papuošalus. Kadangi metalas yra minkštas, jis yra linkęs įbrėžimams, todėl šis metalas reikalauja švelnios priežiūros ir valymo. Netinkamoje aplinkoje auksiniai papuošalai taip pat gali pajuoduoti. Venkite šiurkštaus muilo, įskaitant kūno prausiklį, chlorą ir buitinį baliklį, taip pat bet kokių nežinomų cheminių medžiagų. Auksinių papuošalų kasdienis dėvėjimas, gali blukinti papuošalo paviršių, todėl reguliariai valykite papuošalus, kad išlaikytumėte jų blizgesį. Valydami papuošalus būkite švelnūs ir nepoliruokite per stipriai, kad jų nesubraižytumėte, o po valymo, visada išdžiovinkite. Jei Jūsų auksiniuose papuošaluose yra brangakmenių, būtinai atsižvelkite į tai prižiūrėdami ir valydami juos. Brangakmeniams gali prireikti skirtingų priežiūros metodų, atsižvelgiant į jų struktūrą.

Tiek platina, tiek paladis yra hipoalergiški metalai, taip pat reti ir patvarūs. Jie yra atsparesni įbrėžimams nei kiti metalai, tačiau tai nereiškia, kad jiems nereikia priežiūros arba jie visai nesibraižys. Savo papuošalais, turėtumėte rūpintis visada, kad galėtumėte jais džiaugtis visą gyvenimą.
Normalu, kad platinos ir paladžio papuošalai dėl kasdieninio nusidėvėjimo įgauna patiną. Patina yra matinio blizgesio ir daugelio žmonių pageidaujama šių metalų išvaizda. Platinos ar paladžio papuošalus galite lengvai valyti švelniu muilu ir šiltu vandeniu.
Jei Jūsų platinos ar paladžio papuošaluose yra brangakmenių, į tai būtinai atsižvelkite prižiūrėdami ir valydami papuošalus. Brangakmeniams gali prireikti skirtingų priežiūros metodų, atsižvelgiant į jų struktūrą. Nemirkykite ir nevalykite šepečiu subtilių brangakmenių, pritvirtintų prie platinos ar paladžio papuošalų.

Smulkus sidabras yra minkšta ir lanksti medžiaga, kurią galima lengvai pažeisti ir subraižyti. Tačiau Jūsų sidabriniai papuošalai tarnaus visą gyvenimą, tinkamai juos prižiūrint.
Sidabras reaguoja į orą ir odos riebalus. Sidabrinius papuošalus labai svarbu reguliariai valyti, kad apsaugotumėte juos nuo tamsėjimo. Metalas tamsėja greičiau, kai yra veikiamas drėgmės ir taršos. Jei nuvalysite nešvarumus, kol jų neprisikaupė daug, galėsite džiaugtis savo sidabriniais papuošalais ilgą laiką. Išvalyti sidabriniai papuošalai turi būti laikomi sausomis ir tinkamomis sąlygomis.
Sidabriniams papuošalams valyti nenaudokite popierinių rankšluosčių ar servetėlių, nes jie gali juos subraižyti.
Atminkite, kad plaukimo baseinai nėra draugiški sidabrui, o chloras gali visam laikui sugadinti Jūsų papuošalus. Prieš plaukdami būtinai nusiimkite sidabrinius papuošalus. Jei pamiršote nusiimti papuošalus prieš plaukimą, po to juos būtinai nuplaukite ir išdžiovinkite.
Jei Jūsų sidabriniuose papuošaluose yra brangakmenių, būtinai į tai atsižvelkite juos prižiūrėdami ir valydami. Brangakmeniams gali prireikti skirtingų priežiūros metodų, atsižvelgiant į jų struktūrą. Jei papuošalams valyti nuspręsite naudoti sidabro priežiūros tirpalą, įsitikinkite, kad papuošalų brangakmeniai nesiliestų su tirpalu ar kitomis cheminėmis medžiagomis.

Tai yra specialios medžiagos, naudojamos papuošalams ir jas reikia prižiūrėti, norint, kad jos tarnautų ilgą laiką. Saugokite savo papuošalus nuo didelio karščio, didelės drėgmės ir vandens.
Emalio ir keramikos papuošalai ar dalys yra mažiau atsparūs smūgiams, palyginti su tauriaisiais metalais, todėl venkite papuošalų sutrenkimo ar numetimo ant kietų paviršių.
Jei Jūsų papuošaluose yra brangakmenių, būtinai atsižvelkite į tai prižiūrėdami ir valydami juos. Taip pat turėtumėte atsižvelgti į kitų metalų, esančių Jūsų papuošaluose, priežiūrą.

Neapdorotas deimantas yra kiečiausia natūrali medžiaga, tačiau nepamirškite, kad nupjautas ir nupoliruotas deimantas gali būti lengvai susibraižyti arba įskilti, jei su juo nebus elgiamasi atsargiai. Saugokite savo papuošalus su deimantais nuo smūgių ir nuo kietų paviršių.
Atminkite, kad deimantai gali subraižyti vienas kitą ir kitus brangakmenius. Nelaikykite savo papuošalų su deimantais toje pačioje dėžutę su kitais papuošalais ir būkite atsargūs, kai mūvite kelis žiedus su deimantais kartu.
Muilas ir šampūnas ant deimantų gali sudaryti sluoksnį, dėl kurio jie praranda blizgesį. Taip pat deimantai linkę rinkti nešvarumus ir riebalus. Jūsų pirštų galiukų riebalai, kaupsis ant deimanto ir tai sumažins jo blizgesį.
Jei Jūsų deimantas atrodo drumstas, greičiausiai tai yra dulkės ar nešvarumai, įstrigę po akmeniu arba ant akmens susikaupusi plėvelė. Reguliarus valymas padės Jūsų deimantui ir toliau blizgėti.

Natūralūs brangakmeniai yra jautrios medžiagos. Jie nepasižymi deimantų patvarumu, todėl norint išlaikyti ilgą tarnavimo laiką, jiems reikia papildomos priežiūros. Įsitikinkite, kad saugote juos nuo kritimo ar atsitrenkimo į kietą paviršių. Nelaikykite jų kartu su kitais papuošalais toje pačioje dėžutėje.
Labai svarbu reguliariai valyti brangakmenius, taip pat išlaikyti švarią jų vietą, kad apsaugotumėte jų natūralų atspalvį. Tiesiog nuvalykite papuošalus su brangakmeniais minkšta šluoste, kad pašalintumėte nuosėdų likučius.
Šviesa ir šiluma gali paveikti brangakmenio ilgaamžiškumą ir spalvą. Venkite per didelio karščio ir staigių temperatūros pokyčių, nes dėl jų poveikio brangakmeniai gali įtrūkti.

Perlai yra labai jautrūs gamtos elementai ir dažniausiai nėra idealus pasirinkimas kasdieniam nešiojimui. Viena iš priežasčių, kodėl jie tokie trapūs, yra tai, kad jie yra labai minkšti. Su jais reikia elgtis atsargiai bei vengti kvepalų, kosmetikos, saugoti nuo prakaito, nešvarumų, valymo priemonių, vandens ir karščio.
Papuošalus su perlais galite švelniai nuvalyti šiek tiek drėgnu skudurėliu, bet niekada nemirkykite jų vandenyje.
Perlų nelaikykite plastikiniuose maišeliuose. Norint išlaikyti perlų blizgesį ir kokybę, juos reikia laikyti audiniu išklotoje papuošalų dėžutėje arba suvynotusi į minkštą audinį. Niekada nemeskite jų į papuošalų dėžutę, nes jie yra lengvai pažeidžiami.

Žiedai yra labiau veikiami išorinių veiksnių nei kiti papuošalai vien todėl, kad rankos nuolat naudojamos kasdienėje veikloje. Labiausiai pažeidžiami žiedai tie, kurie yra nešiojami ant dominuojančios rankos. Galite ir toliau saugiai nešioti savo žiedą tol, kol juo rūpinsitės.
Jūsų žiedas gali laikinai pasikeisti dėl daugelio veiksnių, tokių kaip temperatūros skirtumai, svorio svyravimai, kelionės ir nėštumas. Rekomenduojame gerai pagalvoti prieš nusprendžiant pakeisti žiedo dydį.

Kad auskarai tarnautų ilgiau, visada atminkite, kad jie turėtų būti paskutinė detalė, kurią užsidėsite. Auskarus dažniausiai neigiamai veikia Jūsų naudojami plaukų produktai, labiau nei bet kuriuos kitus papuošalus, nes jie yra arčiausiai Jūsų plaukų.
Prieš miegą reikia nusiimti didelius lankelius ar grandinėlės tipo auskarus, kad jie nesusigadintų, prie nieko neužkliūtų ir nesužalotų Jūsų.

Vėriniai su grandinėlėmis, apyrankės ir kulkšnies apyrankės, gali susipinti, jei bus laikomi toje pačioje dėžutėje/maišelyje. Norint, kad nesusidarytų mazgai, pasirūpinkite, kad papuošalai su grandinėlėmis ,,gulėtų’’ lygiai arba kabėtų tiesiai, kai yra nenešiojami.
Miegant su grandinėlėmis, jos gali nutrūkti, todėl prieš miegą visada jas nusiimkite.

Mes rūpinamės medžiagomis, kurias naudojame kiekvienam GLAMIRA papuošalui, ir kruopščiai atrenkame alergiškas medžiagas. Tačiau alergiją gali sukelti daugelis kitų veiksnių, tokių kaip specifinės gyvenimo būdo sąlygos ir papuošalų naudojimas. Jei turite alergiją, žinodami, kokiems metalams esate alergiški, galite išsirinkti sau tinkamiausią papuošalą, kad galėtumėte juo džiaugtis visą gyvenimą.

Jei turite jautrią odą, turime keletą patarimų, kurie padės išvengti odos sudirginimo ir bėrimų nešiojant papuošalus:

  • Žiedas, prispaustas ant piršto, gali sudirginti odą. Įsitikinkite, kad žiedo dydis Jums yra tinkamas.
  • Muilo, kosmetikos, dulkių ar nešvarumų susikaupimas po žiedais, ypač po vestuvinėmis juostomis, gali sudirginti jautrią odą.
  • Karštu ir drėgnu metų laiku (ar aplinkoje), oda prakaituoja po papuošalais, jei jie dėvimi ilgą laiką. Tai gali sudirginti odą ir sukelti alergiją.
  • Auskarai ir žiedai yra papuošalai labiausiai sulaikantys vandenį ant odos. Visada nusiimkite papuošalus prieš eidami į vonią ar dušą ir būtinai nuvalykite muilą ir vandenį nuo kūno, prieš vėl užsidėdami papuošalus.
  • Rankos yra dažnai plaunamos, atliekant namų ruošos darbus. Skalbimo priemonės ar kitos valymo priemonės kartu su vandeniu gali patekti po žiedu ir sukelti alergiją. Vykdydami namų ruošos darbus, visada nusiimkite papuošalus. Prieš vėl mūvėdami žiedą, kruopščiai nusiplaukite ir nusausinkite rankas.
  • Valymo tirpalai, kuriuos naudojate savo papuošalams, gali sukelti alergines reakcijas. Venkite pramoninių valiklių.

Retais atvejais, kai kurie žmonės, dėvėję papuošalus, ant odos gali matyti žalias arba tamsias dėmes. Tai nėra alerginės reakcijos požymis. Taip gali nutikti, kai konkretūs metalai reaguoja su tam tikrais ingredientais, pvz., rūgštimis ar druska ant odos, taip pat kūno kremo ar kitos kosmetikos sudedamosiomis dalimis. Prakaitavimas yra dar vienas veiksnys, sukeliantis oksidaciją dėl didelio drėgmės kiekio.