Loading...

Deimantų vadovas

Deimantų vadovas

Iš graikų kalbos - adámas - reiškia ''nenugalimasis''. Deimantai yra seniausi brangakmeniai ir kiečiausia natūrali medžiaga randama žemėje, kurią taip pat galima naudoti ir puošybos tikslams. Deimantai susideda iš kristalizuotos anglies, kuri susidarė prieš milijonus metų dėka ypatingo karščio (apie 1,250°C) ir aukšto slėgio (40-60 atmosferos slėgio), 150-200 km gylyje, besilydančios lavos krateriuose. Vulkanų išsiveržimai išmetė kristalus į paviršių. Dauguma deimantų yra daugiau negu 100 milijonų metų amžiaus.

Deimanto 4C

Karatas

Mato vienetas, kuriuo matuojamas yra deimantas. 1 karatas yra viena penktoji gramo (0.2 g). 1 karato deimantas lygus 100-ui taškų. Ct yra jo trumpinimas.

Deimanto briaunavimas

Šio tipo deimantai yra visų įvertinimų viršūnėje ir yra labai reti dėl jų briaunų ir šviesos tobulos sąveikos. Šie deimantai atspindi šviesą geriausiai ir žėri intensyviausiai lyginant su kitomis deimantų kategorijomis.

Diamond Cut Signature

Deimantai šioje skalėje yra laikomi turinčiais aukščiausią briaunavimo laipsnį. Briaunų sąveika yra gerai subalansuota ir įneša deimantui ugnies ir ryškumo.

Diamond Cut Ideal

Šio tipo deimantai sukuria nežymų žėrėjimą lyginant su idealaus briaunavimo deimantais; toks briaunavimas įneša šiek tiek tamsumo.

Diamond Cut Very Good

Deimantai šioje skalėje atspindi ne daug šviesos ir nestipriai žėri.

Diamond Cut Good

Deimanto skaidrumas

Ši švarumo skalė reiškia nepriekaištingus ar nepriekaištingus iš vidaus deimantus. Nepriekaištingi deimantai iš vidaus gali apimti tik blankias išorines dėmeles, kurias galima panaikinti poliruojant. Šie deimantai yra ypač reti.

Diamond Clarity FL - IF

Šio skaidrumo deimantai gali turėti labai nežymias inkliuzijas, kurias yra labai sunku pamatyti net 10 kartų priartinus; jie nėra matomi plika akimi.

Diamond Clarity VVS1 - VVS2

Deimantai turi nežymias inkliuzijas. Šios inkliuzijos nematomos plika akimi, tačiau gali būti vos matomos priartinus 10 kartų.

Diamond Clarity VS1 - VS2

Deimantai turi nežymias inkliuzijas, kurios gali būti aptinkamos priartinus 10 kartų.

Diamond Clarity SI1 - SI2

Deimantai turi nežymias inkliuzijas, kurios yra pastebimos priartinus 10 kartų bei atidžiai nagrinėjant gali buti matomos pilka akimi.

Diamond Clarity I1

Deimantai turi aiškias inkliuzijas, kurios gali daryti įtaką deimanto spindesiui. Šios inkliuzijos yra matomos plika akimi.

Diamond Clarity I2 - I3

Deimanto spalva

D deimantai yra aukščiausios prabos baltos spalvos bespalviai; šie deimantai turi rečiausią spalvą ir aukščiausią vertę.

Diamond Colour D

E deimantai “bespalvių” skalėje užima antrą aukščiausią spalvos laipsnį. E deimantai yra laikomi labai retos baltos spalvos bei išskirtinai aukštos prabos.

Diamond Colour E

F deimantai „bespalvių“ skalėje yra paskutiniai ir yra laikomi retos aukštos prabos baltos spalvos deimantais.

Diamond Colour F

G deimantai užima pirmą vietą “beveik bespalvių” skalėje, ir taip pat yra labai vertingi. Juose galima atrasti nedidelius baltos spalvos pėdsakus.

Diamond Colour G

H deimantai yra “beveik bespalvių” skalėje ir turi labai nežymią spalvą. Šių deimantų spalva gali būti nustatoma tik lyginant su kitais bespalviais deimantais.

Diamond Colour H

I deimantai turi šiek tiek atspalvio ir yra laikomi “beveik bespalviais”. Nežymi I deimantų spalva gali būti aptinkama.

Diamond Colour I

J deimantai yra paskutiniai “beveik bespalvių” skalėje. Nežymi J deimantų balta spalva gali būti matoma.

Diamond Colour J

Deimantai su atspalviu yra matuojami skalėje nuo K iki Z – tarp šiek tiek spalvotų iki labiau spalvotų deimantų; nuo šviesiai geltonos iki geltonos spalvos.

Diamond Colour KZ

KAS YRA DEIMANTO SERTIFIKATAS?

Izstrādājiet savu produktu

Deimantai yra natūralūs akmenys ir kiekvienas deimantas pasirodo su unikaliomis vidinėmis bei išorinėmis charakteristikomis. Drauge su jo dydžiu ir spalva, deimanto charakteristiką taip pat apibrėžia ir natūralios žymelės jo viduje. Deimanto vertė priklauso nuo šių savybių kombinacijos.

Keturios svarbios charakteristikos, naudojamos klasifikuojant deimantus, yra žinomos kaip "Deimanto 4C": spalva (Colour), švarumas (Clarity), briaunavimas (Cut) ir karatas (Carat). Šios savybės yra įvertinamos deimantų profesionalų ir paprastai yra detaliai dokumentuotos. Šis dokumentas yra vadinamas įvertinimo ataskaita arba deimanto sertifikatu. Deimanto sertifikatai yra svarbūs tuo, kad parodo deimanto Jūsų papuošaluose kokybę bei vertę.

GL SERTIFIKUOTI DEIMANTAI

Izstrādājiet savu produktu

Visi GL deimantai yra kruopščiai atrinkti iš visiškai patikimų deimantų tiekėjų Kimberley Procese dalyvaujančiose šalyse. GL sertifikuoti deimantai yra H spalvos, VS švarumo, ir Labai Gero briaunavimo. GLAMIRA siūlo GIA sertifikuotus deimantus bei GL sertifikuotus deimantus.

GIA SERTIFIKUOTI DEIMANTAI

Izstrādājiet savu produktu

Pasaulyje yra daugybė vietinių bei tarptautinių deimantų įvertinimo institutų, kurie suteikia tokius deimanto sertifikatus, kaip GIA, HRD, IGI, AGS ir t.t. GIA (Gemological Institute of America), ne pelno siekiantis institutas gemologijos srityje, yra plačiausiai žinomas bei gerbiamas deimantų vertinimo institutas pasaulyje. GLAMIRA suteikia Jums galimybę užsisakyti produktą su GIA sertifikuotu deimantu, kur taip pat galite pasirinkti spalvą, švarumą bei briaunavimą deimanto, kuris bus naudojamas Jūsų dizaine.