Loading...

Perlų vadovas

Perlų vadovas

Perlai susiformuoja kai kurių moliuskų kriauklėse kaip imuninės sistemos reakcija, ir veikia kaip apsaugos mechanizmas prieš galimą grėsmę, tokią kaip parazitai ar išorinę grėsmę, kuri gali pažeisti mantijos audinį. Mažas mantijos fragmentas patenka į kriauklę, tai priverčia formuotis perlo apdangalui, į kurį moliuskas išskiria kalcio karbonato. Perlai laikomi moteriškais papuošalais ir asocijuojami su mėnuliu bei Veneros planeta.

Dydis

Perlai pirmiausia apibūdinami milimetrais, o ne svoriu. Kuo didesnis dydis, tuo kaina yra aukštesnė, tačiau kai kalbame apie perlus, kainų šuoliai gali būti nevienodi. Kai dydis pasiekia 8-9 mm skersmens skalę ir aukščiau, kainos kyla daug staigiau ir aukščiau, palyginus su mažesnio skersmens skalėmis.

Forma

Perlai gali būti apvalūs, ovalo formos, taip pat kriaušės ar netgi deformuoti. Pastarieji yra vadinami ''barokiniais perlais'' Simetriški sferiniai arba simetriški lašai yra tarp labiausiai vertinamų formų. Perlai tipiškai svyruoja nuo 2mm iki 16mm skermens ir šis dydis pagrinde priklauso nuo moliusko, kuriame susikuria, tipo.

Skaidrumas

gera kokybė, kalbant apie skaidrumą, reikštų, kad perlas pasižymi charakteringu perlišku blizgesiu ir atspindžiai į paviršių yra aštrūs ir ryškūs. Jie būtų lygūs ir be dėmelių, su pakankamu perlamutro sluoksniu, sustiprinti patvarumui.

Spalva

Perlai gali būti įvairių spalvų, nuo baltos iki visiškai juodos. Natūrali spalva priklauso nuo keleto veiksnių, tokių kaip dominuojanti pagrindinė perlo spalva, viena ar daugiau spalvų esančių ant pagrindinės ir taip pat spalvų žaižaravimo. Paskutinis aspektas gali būti subtili spalvų, tokiu kaip rausva, žalia, mėlyna ar netgi sidabrinė kombinacija, ir ji gali keistis, vartant perlą delne.