Loading...

Gimimo Mėnesio Akmens Vadovas

Sausis

Granatas

Vasaris

Ametistas

Kovas

Akvamarinas

Balandis

Deimantas

Gegužė

Smaragdas

Birželis

Perlas

Liepa

Rubinas

Rugpjūtis

Peridotas

Rugsėjis

Safyras

Spalis

Rožinis turmalinas

Lapkritis

Citrinas

Gruodis

Tanzanitas

Sausio mėnesį gimusių akmuo - granatas

Primenančio granato vaisiaus sėklas, šio brangakmenio pavadinimas yra kilęs iš 14-to amžiaus angliško žodžio ''gernet'', reiškiančio tamsiai raudoną. Šie nuostabūs akmenys gali būti įvairiausių atspalvių, dažniausiai aptinkama išlieka tamsi sodri raudona, varijuojanti iki gilios purpurinės-raudonos. Ypatingai patvarūs brangakmeniai yra randami visame pasaulyje, įskaitant Vajomingą, Čekiją, Graikiją, Rusiją, Tanzaniją, Madagaskarą, Šri Lanką ir Indiją.

Granatas simbolizuoja tiesą ir tikėjimą. Buvo tikima, jog šie brangakmeniai globoja savininką kelionių metu, apsaugo nuo nemalonių įvykių esant toli nuo namų ir turi galių apginti nuo košmarų. Granatas taip pat simbolizuoja stiprias ir ilgalaikes draugystes. Padovanokite granatą tam, kurio draugystę labai vertinate. Granatą liaupsino netgi dėl jo gydomųjų galių ir buvo sakoma, jog jis padeda gyti širdžiai ir plaučiams.

Peržvelkite mūsų papuošalų su granatais kolekciją ir išrinkite tobulą dovaną tiems, kurių gimtadienis yra sausį, nusiųskite jiems geranoriškus laimės ir sveikatos linkėjimus.

Vasario mėnesį gimusių akmuo - ametistas

Kvarco mineralų rūšies, ametistų purpurinė spalva varijuoja nuo rausvos purpurinės iki švelnios pilkos violetinės. Žodis ''amethystos'' tai graikiškas žodis, reiškiantis ''ne girtas'' ir kadangi purpurinė spalva priminė vyną, tikriausiai tai nėra atsitiktinumas, kad ''methy'' taip pat reiškė vyną. Ametistai gali būti randami visame pasaulyje, įskaitant JAV, Meksiką, Braziliją, Kanadą, Afriką, Italiją, Vokietiją ir Rusiją.

Ametistai, demonstruojantys dramą ir jaudulį dėka savo išskirtinės spalvos, yra lengvai atpažįstami brangakmeniai. Senovėje savininkai tikėjo, jog jie gali apsaugoti juos nuo girtumo ir apsinuodijimo. Šiomis dienomis, šie nuostabūs akmenys asocijuojami su stabilumu, taika, pusiausvyra, nuoširdumu ir ramiu nusiteikimu. Viduramžiais jie taip pat buvo naudojami kaip vaistai, išsklaidyti miegustuimui ir intelektui paaštrinti ir iki šių dienų manoma, jog jie yra efektyvūs gydant atpratimo simptomus nuo visų priklausomybių, galvos skausmo, nemigos ir yra bendrai gydantys.

Peržvelkite mūsų papuošalų su ametistu pasiūlymus, ne tik tiems, kurie gimę vasario mėnesį, bet taip pat padovanokite dovaną ir suteikite papildomos šilumos, stiprybės ir drąsos.

Kovo mėnesį gimusių akmuo - akvamarinas

Brangakmeniai, atpažįstami dėl jų vėsių, ramių spalvų, atrodo lyg nešiotumėte vandenyno bangų atplaišą, o jų pavadinimas taip pat reiškia jūros vandenis. Buvo netgi tikima, jog akvamarinai randami sirenų skryniose, atplūkdytose į krantą. Šie ryškių spalvų brangakmeniai randami Brazilijoje, Kinijoje, Kolumbijoje, Rusijoje, Indijoje ir JAV.

Dėl jų asociacijos su jūra, akvamarinai buvo šventi jūrininkų akmenys, žadantys jiems saugią kelionę. Dėka jų raminančios spalvos, yra tikima, jog jie gali savininkui suteikti ramybės ir taikos. Romėnai tikėjo, jog papuošalai su akvamarinais padeda susitaikyti su priešais. Kai kurie tikėjo, kad šie akmenys sugeba atgaivinti meilę tarp žmonių.

Dėl raminančio efekto, vis dar tikima, jog akvamarinai padeda psichinei sveikatai ir vidinės ramybės ugdymui. Senovės laikais šie brangakmeniai buvo naudojami gydyti bet kokiai infekcijai ir buvo laikoma, sugeba padėti nuo daugelio negalavimų.

Papuošalai su akvamarinais bus puiki dovana ne tik gimusiems kovo mėnesį, bet ir puiki dovana nuotakai, kadangi jie simbolizuoja vienybę ir meilę .

Balandžio mėnesį gimusių akmuo - deimantas

Balandį gimę laimės kūdikiai, gali vadinti vertingiausią brangakmenį - deimantą, savo akmeniu. Pavadinimas kilęs iš graikiško žodžio ''adamas'', reiškiančio ''nenugalimas'', ir deimantas tikrai nusipelno tokio titulo. Kiečiausias ir patvariausias akmuo, atitinkamai yra amžinos meilės simbolis. Šie brangakmeniai yra ypatingi ir dėl savo spalvų įvairovės, nuo geriausiai žinomos kristalinės baltos iki labai tamsios juodos. Deimantai šiais laikais yra pagrinde randami Pietų Afrikoje, Indijoje, Brazilijoje, Kanadoje ir Autralijoje.

Deimantai buvo vertinami nuo senovės laikų, netgi dar prieš 400 metų prieš Kristų. Jau Sanskrito tekstuose randamas susižavėjimas šiais akmenimis. Daugybė legendų yra apipynę šiuos brangakmenius. Buvo tikima, jog deimantai susikūrė žaibui trenkus į žemę, graikai tikėjo, jog deimantai tai dievų ašaros arba žvaigždžių skeveldros.

Dėka šių legendų, susijusių su deimantais, buvo tikima, jog jų kibirkščiuojanti ugnis ir spindėjimas turi magiškų galių. Šis akmuo reprezentuoja tikėjimą, ištikimybę, sąžiningumą, tyrumą ir meilę. Dėl šios priežasties deimantai yra plačiai paplitęs pasirinkimas sužadėtuvių žiedams. Buvo tikima, jog šie brangakmeniai pasižymi ypatingomis gydomosiomis galiomis, gydo negalias susijusias su smegenimis ir dėl jų asociacijos su tyrumu, buvo manoma, jog jie sugeba ištraukti bet kokius nuodus iš kūno.

Suteikiantis stiprybės, deimanto didingumas ir amžinos meilės simbolis tai geriausia dovana ne tik gimusiems balandžio mėnesį, bet ir Jūsų mylimiesiems.

Gegužės mėnesį gimusių akmuo - smaragdas

Dėl ryškios žalios spalvos būtų galima pavadinti smaragdą pavasario simboliu, todėl nenuostabu, jog jis yra pagrindinis gegužės mėnesį gimusių akmuo, viliojantis savo gamtos žalumu. Kadangi jų spalvos labai gyvos, kuo intensyvesnė žalia spalva, tuo smaragdas bus vertingesnis. Smaragdo pavadinimas yra netiesiogiai kilęs iš graikiško žodžio ''smaragdos'', kuriuo buvo apibūdinami kelių rūšių žali akmenys. Šie akmenys randami Kolumbijoje, Brazilijoje, Pakistane, Rusijoje, Australijoje, Pietų Afrikoje, Indijoje, Norvegijoje ir JAV.

Smaragdai dėka savo sodrios žalios spalvos simbolizuoja gyvenimo atsinaujinimą ir pasižymi savybėmis, tokiomis kaip ištikimybė, pasitikėjimas ir draugystė, kurias suteikia jūsų gyvenimui. Yra daugybė mitų apie smaragdus. Romėnams smaragdai asocijavosi su deive Venera, kuri atstovavo vaisingumui, dorybei ir grožiui. Apie jų gydomasias galias buvo tikima, jog jie užkerta kelią epilepsijai, sustabdo kraujavimą ir sumažina karščiavimą.

Padovanokite visas ryškias pavasario spalvas Jūsų mylimiesiems, gimusiems gegužės mėnesį, su spindinčiu sodrios žalios smaragdu.

Birželio mėnesį gimusių akmuo - perlas

Vieninteliai brangakmeniai sukurti gyvų organizmų - austrių ir moliuskų, perlai paverčia gimusius birželį laimingaisiais, turinčiais išskirtinį akmenį. Varijuojantys nuo geriausiai žinomų baltų iki retesnių juodų, perlai tai žavingos vandenynų dovanos. Perlų pavadinimas kilęs ir lotyniško žodžio ''perna'', reiškiančio ''koja'', kadangi atvira moliusko kriauklė priminė avino koją. Šiomis dienomis, perlai daugiausiai atkeliauja iš Japonijos, Kinijos, Autralijos, Filipinų ir Indonezijos.

Perlai buvo labai vertinami nuo senovės Egipto laikų. Nuo tada buvo sukurta daugybė legendų ir mitų, kur šie brangakmeniai vadinami mėnulio ašaromis, sugebančiomis suteikti aiškumo, tyrumo ir tikėjimo. Yra tikima, jog jie turi gydomųjų galių, sugebančių padėti nuo įvairių ligų ir netgi nuo beprotybės. Perlai netgi ir šiais laikais Azijoje yra naudojami kaip medicina.

Perlai, skaistumo simbolis, gali būti geriausias pasirinkimas sužadėtuvių žiedui, norint pademonstruoti, kokie tyri yra jausmai Jūsų mylimiausiam žmogui.

Liepos mėnesį gimusių akmuo - rubinas

Senovės Azijos istorijose vadintas ''šviečiančiu akmeniu', rubinas ne atsitiktinai priklauso gimusiems liepą, lyg atnešantis vasaros karštį. Rubino pavadinimas kilęs iš lotyniško žodžio ''ruber'', reiškiančio ''raudona''. Tai vienas iš keturių brangakmenių, o jo vertė yra matuojama dar ir pagal spalvą, papildomai prie kitų savybių. Kuo ryškesnis, ''kraujingesnis'' rubinas yra, tuo jis yra vertingesnis. Nepaprasta spalva ir kietumas, kurį pralenkia tik deimantas, paverčia rubinus vienus labiausiai trokštamų akmenų visame pasaulyje.

Rubinai randami Burmoje, Šri Lankoje, JAV, Indijoje, Australijoje, Pakistane, Nepale, Afganistane, Brazilijoje, Mianmare ir Tailande.

Dėl jų ugningos raudonos spalvos, rubinai tapo aistros simboliu, suteikiančiu drąsos, energijos ir apsaugančiu savininką nuo ginčų ir kenksmingų minčių. Jie asocijuojami su gyvybingumu, drąsa, gyvenimo jėga ir tikima nešantys laimę meilėje. Dėl visų šių priežasčių rubinai yra tobuli sužadėtuvių žiedams, norint atskleisti švienčiančią Jūsų aistringos meilės stiprybę.

Rugpjūčio mėnesį gimusių akmuo - peridotas

Vienas iš seniausiai žmonėms žinomų akmenų, peridotas tai rugpjūtį gimusių akmuo. Saulės simbolis, peridotas, suteikia ryškios žalios spalvos paskutiniam vasaros mėnesiui. Peridotai tai vieni tų akmenų, kurių nebūna skirtingų spalvų, tačiau jų žalios spalvos ryškumas varijuoja nuo alyvuoginės iki tamsesnės su rudu atspalviu. Peridotai randami Brazilijoje, Burmoje, Autralijoje, Kenijoje, Meksikoje ir Šri Lankoje.

Peridoto pavadinimo kilmė nėra visiškai aiški, bet manoma kad galėjo kilti iš graikiško žodžio ''peridona'', reiškiančio ''daug duodantis''. Tokią reikšmę šis akmuo išlaikęs iki šių dienų, kadangi tikima, jog peridotas pritraukia klestėjimą ir sėkmę. Dėl jau minėto saulės simbolizmo, sakoma, jog peridotai padeda nuo depresijos, sumažina stresą ir negatyvias emocijas, pašalina toksinus iš kūno ir netgi padeda plaukams, odai ir nagams.

Peridotas tai ne tik tobula dovana gimusiems rugpjūtį, norint jiems palinkėti klestėjimo ir suteikti vasaros švytėjimo, bet jie taip pat puikiai tinka sužadėtuvių žiedams, nes yra sakoma, jog jie padaro santykius ir vedybinį gyvenimą labiau harmoningais.

Rugsėjo mėnesį gimusių akmuo - safyras

Populiarūs nuo viduramžių, safyrai tai rugsėjį gimusių akmenys. Šie brangakmeniai gali būti kelių skirtingų spalvų, tačiau yra labiausiai žinomi kaip esantys ryškios mėlynos spalvos. Taip ir jų pavadinimas nors ir kilęs iš kelių senovinių kalbų, tačiau pagrindinis paaiškinimas, tai lotynų ''sapphirus'', reiškiančio ''mėlyna'' Safyrai yra randami Indijoje, Mianmare, Tailande, Vietname, Šri Lankoje, Kinijoje, Autralijoje, Brazilijoje, Afrikoje ir šiaurės Amerikoje.

Dėl savo raminančių mėlynos spalvos galių, safyrai yra laikomi taikos ir harmonijos nešėjais, padedančiais susikaupti. Nuo viduramžių buvo tikima, jog jie sustiprina išmintį. Jie simbolizuoja atvirumą, tikėjimą ir ištikimybę, todėl papuošalai su safyrais yra geriausia dovana ne tik gimusiems rugsėjį, bet gali būti ir tobulas pasirinkimas sužadėtuvių žiedui, kas padės pademonstruoti, kokia ypatinga yra Jūsų meilė. Safyras buvo princesės Dianos sužadėtuvių žiedo akmuo, kas tik įrodo, koks karališkas jis yra!

Spalio mėnesį gimusių akmuo - rožinis turmalinas

Turmalinai gali būti būti įvairių spalvų ir atspalvių, bet ryškus rožinis turmalinas tai akmuo skirtas spalio mėnesiui. Bendrai, pavadinimas reiškia ''maišytų spalvų akmuo'' ir yra kilęs iš sinhalų kalbos žodžio ''tura mali'' Galbūt dėl jo spalvos, rožinis turmalinas yra asocijuojamas su širdies čakra ir yra sakoma, jog jis sugeba atverti širdį besąlygiškai meilei. Rožiniai turmalinai gali būti aptinkami Brazilijoje, Šri Lankoje, Nigerijoje, Mozambike, Madagaskare, Afganistane, Pakistane ir JAV.

Šį brangakmenį supa daugybė legendų. Senovės laikais buvo tikima, jog turmalinai magiškai apsaugo nuo blogio ir yra manoma, jog šie akmenys turi daugiausiai metafizinių galių. Ir šiomis dienomis tikima, jog rožinis turmalinas sugeba nuraminti, sumažinti nerimą ir stresą.

Padovanokite rožinį turmaliną gimusiems spalį ir parodykite kaip stipriai vertinate tą žmogų. Parodykite supratingumą, švelnumą, ir kokia stipri yra Jūsų meilė su rožinio turmalino brangakmeniu.

Lapkričio mėnesį gimusių akmuo - citrinas

Lyg tam, kad būtų grąžinta šviesa ir šiluma šį šaltą mėnesį, citrinas tapo lapkričio mėnesį gimusių akmuo. Akmens pavadinimas pats savaime aiškus, kadangi citrinas atrodo kaips šis puikus citrusinis vaisius. Šie akmenys gali būti randami Brazilijoje, Bolivijoje, Afrikoje ir Rusijoje.

Legendos kalba, kad citrino akmuo sugeba praplėsti mąstymą ir taip sustiprina aiškiaregiškas galias. Tikima, jog jie turi gydomųjų ir raminančių galių, malšina nerimą, nervingumą ir sumažina kasdienybės stresą. Galbūt dėl ryškios spalvos, citrinai yra asocijuojami su linksmumu ir džiaugsmu, suteikiančiu savininkams daugiau vilties ir stiprybės sudėtingose situacijose.

Citrinai bus geriausia dovana ne tik gimusiems lapkritį, bet ir visiems brangiems žmonėms, kuriems norite suteikti šypsenų!

Gruodžio mėnesį gimusių akmuo - tanzanitas

Žmonės, gimę gruodį gali pasigirti išskirtiniu, jiems priskirtu akmeniu. Tanzanitas yra vienas iš visai neseniai atrastų akmenų. Nepaisant jo palyginus visai nesenos istorijos, tanzanitas jau spėjo užsitarnauti susižavėjimą ir gerėjimąsi juo dėl jo ryškios mėlynos spalvos. Šie brangakmeniai yra gana reti ir viena iš vietų, kurioje juos galima rasti, tai Tanzanija.

Kadangi tanzanitas istoriškai gan naujas, legendos ar mitai jų dar nesupa. Vis dėlto, tanzanitus pastebėjo Tiffany & Co ir suteikė akmeniui pavadinimą pagal jo kilmės vietą bei išpopuliarino jį visame pasaulyje, paversdama tanzanitą vienu iš trokštamiausių brangakmenių šiais laikais.

Papuošalai su tanzanitu bus geriausia dovana ne tik gimusiems gruodį bet ir visiems, kuriuos vertinate. Padovanokite brangakmenį, kuris užtikrintai pakeis juvelyrikos istoriją!