Loading...

Brangakmenių vadovas

Brangakmenių vadovas

Brangakmeniai tai gražūs mineralai, naudojami gaminti papuošalus. Tačiau prieš gaminant papuošalus, brangakmeniai turi būti briaunuojami ir nušlifuojami. Brangus arba pusiau brangus akmuo, ypatingai briaunuotas, nušlifuotas ir panaudotas juvelyrikos dirbinyje.

Brangakmenių ''4C"

Brangakmenių spalva (atspalvis-tonas-sodrumas)

Visi natūralūs deimantai yra unikalūs savo spalva. Kad geriau suprastume reikalavimus ir galėtume geriau atskirti skirtingus spalvos kriterijus, yra svarbu sutelkti dėmesį į tris dalykus, kuomet kalbame apie brangakmenius. Tos pačios rūšies brangakmenis gali būti skirtingos spalvos intensyvumo, tono, švarumo, sodrumo ir atspalvio. Pagrindiniai veiksniai, nulemiantys brangakmenio spalvą yra pagrindinė atspalvis-tonas ir sodrumas.

Atspalvis tai tiesiog pirminė pagrindinė brangakmenio spalva, kuri atstovauja vienai iš pagrindinių spalvų, spalvų paletėje (vaivorykštėje). Įvardinti atspalvį tai taip lengva kaip ir pasakyti, jog brangakmenis yra mėlynas, raudonas, žalias ar geltonas.

Tonas nusako deimanto spalvos intensyvumą. Jis gali varijuoti nuo šviesaus iki tamsaus, idealus, pats vertingiausias tonas būtų neutralus, tai reiškia nei per šviesus nei per tamsus, bet kažkur per vidurį. Vis dėlto, priklausomai nuo dizaino ir papuošalo apipavidalinimo, skirtingi atspalviai gali atrodyti geriau nei kiti, o kartais tai tiesiog skonio ir asmeninių pomėgių klausimas.

Spalvos sodrumas, taip pat vadinamas brangakmenio spalvos švarumu, ir brangakmeniai su puikiu sodrumu pasižymės labai nežymiais arba išvis neturės rudų ar pilkų atspalvių. Natūraliai, kuo švaresnė spalva, tuo brangakmenis bus vertingesnis.

Brangakmenio briaunavimas

Brangakmenio kokybė nustatoma pagal vieną svarbiausių elementų - briaunavimą. Per 18-kos metų patirtį juvelyrikos ir brangakmenių versle, tobulinome briaunavimo kokybę, norėdami maksimaliai išdidinti kiekvieno brangakmenio graciją. Tobulas briaunavimas atspindi brangakmenio kokybę, suintensyvina spalvą, sumažina matomas inkliuzijas ir apskritai pagerina išvaizdą. Egzistuoja 4 briaunavimo lygiai: patenkinamas, geras, labai geras, puikus. Beveik visi brangakmeniai, kuriuos galite įsigyti GLAMIROJE, yra arba labai gero arba puikaus briaunavimo. Brangakmenio briaunavimas yra visada paminėtas produkto aprašyme.

Brangakmenio skaidrumas

Brangakmenio skaidrumas tai akmens spalva ir švarumas. Kuo mažiau inkliuzijų akmuo turi, tuo aukštesnio lygio ir labiau vertingas brangakmenis bus. Brangakmenio skaidrumas priklauso nuo jo rūšies. AAA skaidrumas apibūdina labai švarius akmenis, tuo tarpu AA skaidrumo akmenys yra pusiau švarūs. Tobuliausiu atveju, brangakmeniai bus įvertinti kaip AAAA kokybės, kas reikštų, jog jie yra aukščiausio įmanomo skaidrumo lygio. Brangakmenio skaidrumas yra visada paminėtas produkto aprašyme.

Brangakmenio karatų svoris (dydis)

Karatai tai brangakmenių matavimo vienetas. Skirtingi akmenų tipai bus tam tikro tankio (masės per vienetą kiekio), todėl du brangakmeniai, kurie atrodo identiško dydžio, gali skirtis svoriu. Pavyzdžiui, deimantas yra mažesnio tankio negu rubinas, todėl 1-o karato deimantas atrodys didesnis negu 1-o karato rubinas.

Brangakmeniai

Smaragdas

Smaragdas

Safyras

Safyras

Rubinas

Rubinas

Juodas deimantas

Juodas deimantas

Baltas safyras

Baltas safyras

Smaragdas

Sodrios ir ryškios žalios spalvos brangakmeniai, kurių vardas kilęs iš Graikiško žodžio ''smaragdos'', reiškiančio ''žalias brangakmenis'' Vienas iš 4-ių pagrindinių brangakmenių, kartu su deimantais, safyrais ir rubinais, smaragdai yra išskirtiniai dėl savo smarkiai inkliuzuoto paviršiaus ir gan mažesnio kietumo, palyginus jį su kitais brangakmeniais. Smaragdų vertė yra vertinama pagal ''4C''- spalvą (color), briaunavimą (cut), skaidrumą (clarity) ir karatus (carats). Vis dėlto, kalbant apie šiuos brangakmenius, svarbiausias kriterijus yra spalva, paverčiant gyvos ryškios žalios spalvos smaragdus pačiais vertingiausiais. Skaidrumas tai antras pagal svarbumą kriterijus. Kadangi smaragdai pasižymi inkliuzijų gausa, kuo skaidresnis akmuo, tuo vertingesnis jis bus. Mūsų dienomis, šie akmenys pagrinde yra randami Kolumbijoje, Zambijoje, Afganistane, Australijoje, Austrijoje, Brazilijoje, Madaskare, Mozambike, Namibijoje, Nigerijoje, Norvegijoje, Pakistane, Rusijoje, Somalyje, Pietų Afrikoje, Ispanije, Šveicarijoje, Tanzanijoje ir JAV.

Siejami su širdies čakra, smaragdai yra vadinami sėkmingos meilės akmenimis. Yra tikima, jog jie gali atsiųsti taiką, ištikimybę, įsipareigojimą, užtvirtinti draugystę, lojalumą ir atjautą. Šie brangakmeniai nuo senovės kerėjo žmones, netgi tapo mėgstamiausiu Kleopatros akmeniu ir senovės Egipte buvo tikima, jog jie sugeba suteikti amžiną gyvenimą. Gydomosios galios tai dar viena priežastis kodėl smaragdai yra tokie nepaprasti akmenys. Tikima, jog jie veikia kaip priešnuodžiai, valantys kūną nuo nuodų ar toksinų, padedantys išsigydyti nuo infekcinių ligų. Taip pat kalbama, jog jie padeda gydyti širdį, plaučius ir netgi vėl sustiprinti silpstantį regėjimą.

Smaragdai buvo laikomi Veneros akmenimis, galinčiais suteikti saugumą meilėje ir santykiuose, paverčiančiais juos vienais geriausių pasirinkimų sužadėtuvių žiedams. Jie taip pat tradiciškai yra gegužės mėnesį gimusių akmuo.

Safyras

Safyrai gali būti įvairių spalvų ir atspalvių, bet pati populiariausia mėlyna ir labiausiai asocijuojama su šiuo brangakmeniu, tad ne atsitiktinai jo pavadinimas kilęs iš Lotynų kalbos ''sapphirus'', reiškiančio ''mėlyna''. Vienus iš kiečiausių akmenų žemėje, - 9.00 pagal Moso skalę, safyrus pralenkia tik deimantai ir mozanitai. Iš "4C'' (spalva (color), briaunavimas (cut), skaidrumas (clarity) ir karatai (carats)), svarbiausias veiksnys nusakantis safyrų vertę yra spalva. Vertingiausi safyrai yra gyvos ryškios mėlynos spalvos, ne per tamsūs ir be pilko atspalvio. Šie brangakmeniai šiomis dienomis yra randami Šri Lankoje, Vietname, Kinijoje, Tailande, Australijoje, JAV, Madagaskare ir Rytų Afrikoje.

Safyrus yra apipynę daugybė mitų ir legendų. Senovės persai tikėjo, jog dangus buvo nudažytas mėlynai, kad primintų safyrų spalvą. Jie išliko karališkaisiais brangakmeniais ir moderniaisiais laikais - princas Čarlzas dovanojo princesei Dianai sužadėtuvių žiedą su šiuo akmeniu. Yra tikima, jog safyrai malšina nerimą, nuramina nervus, praskaidrina protą. Jie yra asocijuojami su gerklės čakra, o tai reiškia, jog safyrai gali padėti geriau save suprasti. Suteikdami ramesnės energijos, jie taip taip pat padeda susikaupti ir tapti labiau motyvuotiems. Kalbama, jog safyrai pasižymi gydomosiomis galiomis, padeda su virškinimo problemomis, taip pat kovoja su letargija ir apatija.

Safyrai simbolizuoja įsipareigojimus, ištikimybę ir tyrą meilę, todėl šie brangakmeniai yra puikus pasirinkimas sužadėtuvių žiedams. Safyrai taip pat yra rugsėjo mėnesį gimusių akmuo.

Rubinas

Vienas iš keturių pagrindinių brangakmenių, kartu su deimantu, safyru ir smaragdu, rubinas yra gavęs savo vardą dėl savo spalvos, kadangi Lotynų žodis ''rubeus'' reiškia raudona. Jie glaudžiai susiję su safyrais, kadangi šie abu akmenys yra korundo mineralo atmainos. Rubinai yra vieni iš kiečiausių akmenų, kurių kietumas siekia 9.00 pagal Moso skalę, ir nusileidžia tik deimantams ir mozanitui. Šių brangakmenių vertė yra nustatoma pagal ''4C''- spalvą (color), briaunavimą (cut), skaidrumą (clarity) ir karatus (carats), dar pridedant ir kilmės vietą. Vertingiausi rubinai yra tamsesnės gilios raudonos spalvos, kuri apibūdinama kaip "balandžio kraujas'' ir kuri neturi jokio geltono ar mėlyno atspalvio. Šiais laikais, rubinai aptinkami Mianmare, Madagaskare, Nepale, Pakistane, Tadžikistane, Tanzanijoje, Vietname ir JAV.

Nuo senovės laikų, rubinai buvo vadinami meilės ir aistros akmenimis, afrodiziakais, keliančiais seksualinę energiją. Tikima, jog jie gali suteikti energijos, entuziazmo, kovoti su nuovargiu ir išsekimu. Rubinai praskaidrina protą, pagerina koncentraciją ir padidina motyvaciją. Manoma, jog rubinai sugeba nuraminti ginčus, turi sutaikymo galių ir apgina nuo blogų minčių. Apie rubinus yra sakoma jog jie pasižymi gydomosiomis galiomis. Jie yra siejami su širdies čakra ir tikima jog sugeba pašalinti toksinus iš kūno ir kraujo. Jie naudingi širdžiai, sumažina karščiavimus ir sutrikusią kraujotaką.

Rubinai tai liepos mėnesį gimusių akmuo, ir vienas pagrindinių akmenų, pasirenkamų sužadėtuvių žiedams dėl stipraus meilės ir aistros simbolizmo. Tradiciškai rubinai yra dovanojami 15-tų ir 40-tų vedybų metinių proga.

Juodas deimantas

Priskiriami brangakmeniams, natūralūs juodieji deimantai yra visiškai nepermatomi ir tuo jie skiriasi nuo daugelio deimantų. Jie laikomi vertingais dėl jų neįprasto grožio ir rafinuotumo. Vis dėlto jie yra pigesni, palyginus su kitais spalvotais deimantais.

Kai kalbame apie juodus deimantus, yra daug vienas kitam prieštaraujančių mitų ir legendų apie tai, ką būtent šie akmenys simbolizuoja. Pasak indų mitologijos, jie atstovauja Yama - mirties dievą. Italai tiki tiesiog piešingai ir sako, jog tai susitaikymo akmuo - tikima, jog juodas deimantas gali padėti užpildyti spragas santykiuose ir juos sutvirtinti.

Karatai - Karatas tai deimanto matavimo vienetas pagal svorį. Kainų skirtumai tarp skirtingų pardavėjų atsiranda dėl įvairių piežasčių, pavyzdžiui, natūraliai iškasti deimantai bus brangesni, tačiau jie vis tiek yra pigesnė alternatyva negu kitų spalvų deimantai. Juodus deimantus sunkiau nušlifuoti, o tai gali paveikti briaunavimą.

Briaunavimas - Natūraliai iškasti juodi deimantai iš tikrųjų atrodo gan grubūs, todėl jie turi būti nušlifuoti naudojant įvairius metodus ir šis procesas yra vadinamas briaunavimu ir šlifavimu. Tai daroma pasitelkiant ploną bedantę apvalią geležtę ir pats briaunavimas atliekamas su deimanto dulkėmis, kuriomis yra padengta ir pati geležtė.

Skaidrumas - Akmens skaidrumas nurodo kiek nešvarumų ar inkliuzijų galima rasti deimante, tačiau, kai kalbame apie juodus deimantus, tai nėra taip svarbu, kadangi jie neatspindi šviesos taip kaip kiti deimantai.

Spalva - Natūralius juodus deimantus galima rasti neapdorotus tokios pačios juodos spalvos, kas paverčia juos ypatingai populiariais dėl jų spalvos retumo. Jų spalva atsiranda dėl grafito, kuris susiformavo kristalinėje struktūroje, deimanto formavimosi metu. Natūraliai, jie gali būti tik vieno spalvos intensyvumo - karališkos juodos.

Baltas safyras

Klasifikuojami kaip brangakmeniai, balti safyrai dažnai naudojami vietoj deimantų, ne tik dėl to, jog jie panašūs ar dėl to, jog jų kaina prieinamesnė, bet ir dėl to, jog balti safyrai pagal kietumą yra antri po deimantų. Pagal Moso skalę, jie nedaug atsilieka, būdami antroje vietoje ir jų kietumas yra 9. Palyginimui, deimantų kietumas yra 10. Atsižvelgiant į tai, šis brangakmenis yra tvirtas ir puikiai tinkantis papuošalų gamybai.

Pagal populiarius įsitikinimus, šis brangakmenis atsiunčia išminties, dvasios stiprybės, skatina atskleisti savo talentus ir potencialą, tuo pat metu įkvepiant žmogų gyventi sąžiningai, neišduodant savo idealų. Baltasis safyras taip pat tinka ir pasižadėjimams tarp mylymųjų, kadangi jis simbolizuoja tuos, kurie turėjo atsisakyti visko dėl vienas kito ir taip pat atgraso pavydą pradinėse santykių ar vestuvių stadijose.

Karatai - Tarp deimanto ir safyro karatų yra vienas skirtumas. Jie abu gali būti vienodo karato, tačiau jų svoris skirsis, kadangi safyras yra sunkesnis. Jeigu abejojate kokio karato safyrą rinktis, rekomenduojama atsižvelgti į akmens dydį milimetrais.

Briaunavimas - Skirtingai nuo deimantų, baltųjų safyrų pjovimo būdai yra asmeniškai pasirenkami, kad būtų išryškintas akmens unikalumas. Kiekvienas juvelyras nusistato savus standartus, kai kalbame apie safyrų briaunavimą, ir jie sutelkia dėmesį į spalvos kokybės užtikrinimą, kadangi apskritai nėra jokio nustatyto standartinio safyrų briaunavimo.

Skaidrumas - Panašiai kaip ir su kitomis ypatybėmis, tarp deimanto ir baltojo safyro skaidrumų yra skirtumas. Dėl to, jog safyrai atkeliauja iš aplinkos pilnos mikroelementų, kurie gali lengvai paveikti patį brangakmenį, yra priimtina, jog visi safyrai turės inkliuzijų. Visiškai švarūs baltieji safyrai yra nepaprastai reti.

Spalva - Baltieji safyrai apskritai nėra plačiai paplitę ir labai geros kokybės baltieji safyrai yra dar retesni. Šie akmenys vadinami ''bespalviais''. Kai kurie baltieji safyrai vis dėlto pasižymi labai blankiu mėlynos, rožinės ar geltonos atspalviu.