x
 
   

Deimantas

Deimantas yra pats žaviausias brangusis akmuo bei vienintelis brangakmenis, kuris yra sudarytas tik iš vieno elemento. Jo cheminę struktūrą sudaro anglis, kurios molekulės yra suformavusios idealiai simetriškus ryšius visomis kryptimis.

 

Deimantas yra pats žaviausias brangusis akmuo bei vienintelis brangakmenis, kuris yra sudarytas tik iš vieno elemento. Jo cheminę struktūrą sudaro anglis, kurios molekulės yra suformavusios idealiai simetriškus ryšius visomis kryptimis. Dėl šios nepaprastos atominės struktūros, deimantas yra kiečiausia natūrali medžiaga ir dėl to gali būti dėkingas gamtai. Jo kietumas atitinka 10 balų Moso skalėje. Jis toks kietas, kad įpjauti deimantą gali tik įrankis pagamintas iš deimanto (atitinkamai, jo pavadinimas kilęs iš graikų kalbos žodžio adámas, kuris reiškia nesulaužomas ar nepakeičiamas). Be stulbinančio kietumo, jis taip pat garsėja nepriekaištingu blizgesiu bei puikiu matomos šviesos sklaidos greičiu. Jo formavimasis ir formavimosi laikas deimantą taip pat daro išskirtiniu. Dauguma deimantų susiformavo maždaug šimto kilometrų gylyje po Žemės paviršiumi ir pateko į Žemės paviršių ugnikalnių išsiveržimų dėka.
Sužadėtuvių žiedai su deimantais
Pirmoji šalis, kurioje prieš 2400 metų buvo rasti ir išgaunami deimantai tapo Indija. Ji yra pirmoji šalis, pradėjusi komercinį deimantų tiekimą. Šiandien daugiausia deimantų iškasama Pietų Afrikoje, Indijoje, tuomet Brazilijoje, Kanadoje ir Australijoje. Senovės Romos ir Graikijos laikais buvo manoma, kad deimantai yra Dievo ašaros arba į Žemę nukritusios žvaigždžių dalys. Deimantas pirmą kartą paminėtas romėnų literatūroje 1-ajame mūsų eros amžiuje, joje teigiama, kad Kupidono strėlių galiukus dengė deimantai. Romėnai ir graikai nešiojo deimantus kaip talismanus, nes manė, kad jie apsaugo nuo blogio. Šis įsitikinimas kildinamas iš indų mitologijos, kurioje buvo manoma, kad deimantai yra sukurti iš žaibo trenksmo akmenų. Be to, XIII amžiuje Prancūzijos įstatymai draudė deimantus nešioti žmonėms, išskyrus karalius ir karalienes.
Vėriniai su deimantais
Pirmąjį moteriai nuo vyro įteiktą deimanto žiedą 1477 m. padovanojo Austrijos erchercogas Marijai Burgundijai. Žinomas kaip brangakmenių karalius ir karalienių brangakmenis, deimantas paprastai asocijuojasi su galios, stiprybės, nekaltumo ir neišskiriamumo, ilgaamžiškumo, pastovumo ir laimės simboliu. Jis taip pat yra balandžio mėnesio akmuo ir naudojamas kaip oficialus 60-ųjų vestuvių metinių brangakmenis. GLAMIROJE deimantai užima ypatingą vietą ir yra atrinkti pagal tam tikrus kriterijus. Pirmasis ir svarbiausias žingsnis, renkantis deimantą yra etinių įsipareigojimų laikymasis, tai turi būti 100% suderinama su GLAMIRA gaminiais. Antra, GLAMIRA įvertina ir klasifikuoja deimantus pagal 4C (spalvą, išpjovimą, skaidrumą ir karatus), kuriuos nustato GIA.

Skaityti daugiau 

Auskarai su deimantais
JUMS REKOMENDUOJAMI PRODUKTAI
boderATRASTI DAUGIAU

Deimanto spalva parodo trijų komponentų derinį: atspalvį, sodrumą ir toną. Deimantų spalvų skalė svyruoja nuo D iki Z. Tobulas deimantas, žinomas kaip D spalva, yra bespalvis. H spalva yra tinkamiausia rūšis tiek pagal geriausią kainos ir kokybės santykį, tiek pagal harmoningiausią suderinamumą su dizainu. Štai kodėl GLAMIROJE dažniausiai naudojami H spalvos deimantai. Deimanto išpjovimas nurodo deimantų simetriškumą, proporcijas ir blizgesį, kurie nustatomi brangakmenio pjaustymo metu po to, kai jis yra iškasamas iš žemės. Viskas yra daroma siekiant užtikrinti puikų deimantų šviesos grįžtamumą. Pjūvis yra skirstomas į 3 skirtingas klases: proporcijos, blizgesio ir simetrijos. Išpjovimo įvairovė turi 5 įvertinimus: puikus, labai geras, geras, neblogas ir prastas. Kita vertus, deimantų forma, kuri paprastai painiojama su deimanto išpjovimu, nurodo stilių ar dizainą, naudojamą formuojant deimantą poliravimui, pavyzdžiui, princesės formos deimantas. GLAMIROJE galite rasti daugybę deimanto formų, įskaitant princesės, brilianto, apvalią, trilijono, pagalvėlės, širdies, ovalo ir smaragdo, kurias galite priderinti prie savo detalių. Dėl to, kad anglį veikia milžiniškas karštis ir slėgis giliai žemėje, visi natūralūs deimantai įgauna įvairius vidinius pėdsakus, vadinamus „inkliuzais“, ir išorinius, vadinamus „dėmėmis“. Deimanto aiškumas reiškia deimanto grynumą, o aiškumo kriterijai yra laikomi šių pėdsakų skaičius, jų dydis, reljefas ir padėtis. Norint rasti idealų kainos ir kokybės santykį, svarbu žinoti, kad plika akimi negalima pastebėti mažų inkliuzų VVS1 iki SI2 aiškumo vertinimo skalėje. GLAMIRA savo papuošaluose visada naudoja deimantus VS (su labai nežymiomis inkliuzijomis). Deimantinis karatas yra priemonė, skirta nustatyti deimanto dydį pagal jo svorį. Karatas yra penktadalis gramo (0,2 g), o 1 karato deimantas sveria 100 dalių.

GLAMIRA kuria unikalius vėrinius, auskarus, sąsagas ir sužadėtuvių žiedus iš deimanto bei palieka juos ant jūsų delno tam, kad jūs patys galėtumėte pritaikyti juos sau, atsižvelgiant į kiekvieno skonį. Deimanto auskarai įskaitant lašelius, lankelius ar deimanto užspaudžiamus auskarus yra vieni iš geriausių pasirinkimų, kuriuos galite pritaikyti kaip norite, ir nešioti tam, kad pabrėžtumėte savo grožio spindesį. Arba jūs galite papuošti savo kaklą žvaigždžių atplaišomis, kurias atspindi deimanto vėrinys. O svarbiausia, nenugalimas Kupidono strėles, padengtas deimantais, jūs galite paversti į sužadėtuvių žiedą ir pataikyti tai ypatingai moteriai tiesiai į širdį!"